Åk 5

Alla lagen i Åk 5



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag    
17110327 sö 17/11 15:30 sö 17/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 5 Grp A Sventorps s... Fyrklövern Käpplundask...urnus lag 1    
17110527 sö 17/11 15:30 sö 17/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 5 Grp A Svärtagårds...llis lirare Heneskolan ...NDS BLOMMOR    
17110626 sö 17/11 15:30 sö 17/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 5 Grp A Svärtagårds...nana skills Väringsskol...s dreamteam    
17110430 sö 17/11 16:00 sö 17/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 5 Grp A Billingsdal...ndykungarna Norrmalmsko...orrproffsen    
17110230 sö 17/11 16:00 sö 17/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 5 Grp A Lundenskola...das hjältar Käpplundask...urnus lag 2    
17110431 sö 17/11 16:15 sö 17/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 5 Grp A Heneskolan 1 Eriksdalsskolan The Noobs    
17110130 sö 17/11 16:15 sö 17/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 5 Grp A Montessori Skövde Billingssko...ias hjältar    
17110330 sö 17/11 16:15 sö 17/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 5 Grp A Käpplundask...urnus lag 1 Svärtagårds...llis lirare    
17110433 sö 17/11 16:45 sö 17/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 5 Grp A Heneskolan 1 Svärtagårds...nana skills    
17110233 sö 17/11 16:45 sö 17/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 5 Grp A Norrmalmsko...orrproffsen Eriksdalsskolan The Noobs    
17110332 sö 17/11 16:45 sö 17/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 5 Grp A Käpplundask...urnus lag 2 Billingsdal...ndykungarna    
17110532 sö 17/11 16:45 sö 17/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 5 Grp A Heneskolan ...NDS BLOMMOR Montessori Skövde    
17110631 sö 17/11 16:45 sö 17/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 5 Grp A Billingssko...ias hjältar Lundenskola...das hjältar    
17110234 sö 17/11 17:00 sö 17/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 5 Grp A Väringsskol...s dreamteam Sventorps s... Fyrklövern    
17110235 sö 17/11 17:15 sö 17/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 5 Grp A Billingssko...ias hjältar Heneskolan 1    
17110135 sö 17/11 17:30 sö 17/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 5 Grp A Väringsskol...s dreamteam Käpplundask...urnus lag 1    
17110236 sö 17/11 17:30 sö 17/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 5 Grp A Sventorps s... Fyrklövern Norrmalmsko...orrproffsen    
17110437 sö 17/11 17:45 sö 17/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 5 Grp A Svärtagårds...llis lirare Eriksdalsskolan The Noobs    
17110136 sö 17/11 17:45 sö 17/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 5 Grp A Montessori Skövde Svärtagårds...nana skills    
17110237 sö 17/11 17:45 sö 17/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 5 Grp A Lundenskola...das hjältar Billingsdal...ndykungarna    
17110536 sö 17/11 17:45 sö 17/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 5 Grp A Heneskolan ...NDS BLOMMOR Käpplundask...urnus lag 2    
17110537 sö 17/11 18:00 sö 17/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 5 Grp A Väringsskol...s dreamteam Heneskolan 1    
17110439 sö 17/11 18:15 sö 17/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 5 Grp A Svärtagårds...llis lirare Sventorps s... Fyrklövern    
17110138 sö 17/11 18:15 sö 17/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 5 Grp A Billingsdal...ndykungarna Montessori Skövde    
17110338 sö 17/11 18:15 sö 17/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 5 Grp A Käpplundask...urnus lag 2 Billingssko...ias hjältar    
17110538 sö 17/11 18:15 sö 17/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 5 Grp A Eriksdalsskolan The Noobs Käpplundask...urnus lag 1    
17110637 sö 17/11 18:15 sö 17/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 5 Grp A Norrmalmsko...orrproffsen Svärtagårds...nana skills    
17110440 sö 17/11 18:30 sö 17/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 5 Grp A Heneskolan ...NDS BLOMMOR Lundenskola...das hjältar    
http://www.falkopingsmejeri.se https://www.skovdebostader.se/ http://www.vastgotaror.se/ https://www.teamsportia.se/ https://www.balthazar.nu/ Svensk Direktreklam Ten Lanes Pågens https://www.volvogroup.com/