Detta är resultaten från Klassinnebandyn 2018. Se de senaste resultaten från Klassinnebandyn 2019 här.

Åk 4

Alla lagen i Åk 4



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag    
18110301 sö 18/11 08:15 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 4 Grp A Käpplundaskolan STAR M4 Norrmalmsskolan Kungarna    
18110601 sö 18/11 08:15 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 4 Grp A Billingsdal...n The Kings Lundenskolan Uti bôgda    
18110402 sö 18/11 08:30 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 4 Grp A Billingssko...Abibas gang Eriksdalsskolan De bästa    
18110102 sö 18/11 08:30 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 4 Grp A Norrmalmssk... Legenderna Billingsdal...ork Rangers    
18110202 sö 18/11 08:30 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 4 Grp A Sventorps S...Bandypôjkar Heneskolan Opalen4s    
18110302 sö 18/11 08:30 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 4 Grp A Svärtagårdsskolan Svt4 Käpplundaskolan #1    
18110502 sö 18/11 08:30 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 4 Grp A Billingsskolan Fireball Käpplundaskolan Noob's    
18110602 sö 18/11 08:30 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 4 Grp A Billingssko...Adidas Kidz Heneskolan Opalen 4R    
18110405 sö 18/11 09:15 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 4 Grp A Heneskolan Opalen4s Lundenskolan Uti bôgda    
18110105 sö 18/11 09:15 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 4 Grp A Eriksdalsskolan De bästa Värings sko...s Dreamteam    
18110205 sö 18/11 09:15 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 4 Grp A Norrmalmssk... Legenderna Käpplundaskolan Noob's    
18110305 sö 18/11 09:15 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 4 Grp A Billingsskolan Fireball Lundenskolan Stars    
18110505 sö 18/11 09:15 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 4 Grp A Käpplundask...nus 4 Lag 2 Billingsdal...ork Rangers    
18110605 sö 18/11 09:15 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 4 Grp A Billingssko...Abibas gang Käpplundaskolan STAR M4    
18110308 sö 18/11 10:00 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 4 Grp A Käpplundask...nus 4 Lag 1 Raoul Walle...skolan RWS4    
18110608 sö 18/11 10:00 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 4 Grp A Norrmalmsskolan Kungarna Sventorps S...Bandypôjkar    
18110409 sö 18/11 10:15 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 4 Grp A Heneskolan Opalen4s Värings sko...s Dreamteam    
18110109 sö 18/11 10:15 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 4 Grp A Norrmalmssk... Legenderna Heneskolan Opalen 4R    
18110209 sö 18/11 10:15 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 4 Grp A Käpplundaskolan #1 Billingssko...Adidas Kidz    
18110309 sö 18/11 10:15 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 4 Grp A Lundenskolan Uti bôgda Billingssko...Abibas gang    
18110609 sö 18/11 10:15 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 4 Grp A Käpplundask...nus 4 Lag 2 Billingsskolan Fireball    
18110210 sö 18/11 10:30 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 4 Grp A Svärtagårdsskolan Svt4 Lundenskolan Stars    
18110412 sö 18/11 11:00 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 4 Grp A Eriksdalsskolan De bästa Raoul Walle...skolan RWS4    
18110112 sö 18/11 11:00 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 4 Grp A Käpplundaskolan STAR M4 Lundenskolan Uti bôgda    
18110212 sö 18/11 11:00 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 4 Grp A Heneskolan Opalen4s Norrmalmsskolan Kungarna    
18110512 sö 18/11 11:00 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 4 Grp A Käpplundaskolan Noob's Billingsdal...ork Rangers    
18110612 sö 18/11 11:00 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 4 Grp A Käpplundask...nus 4 Lag 1 Billingsdal...n The Kings    
18110413 sö 18/11 11:15 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 4 Grp A Heneskolan Opalen 4R Käpplundaskolan #1    
18110313 sö 18/11 11:15 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 4 Grp A Svärtagårdsskolan Svt4 Billingssko...Adidas Kidz    
18110513 sö 18/11 11:15 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 4 Grp A Lundenskolan Stars Käpplundask...nus 4 Lag 2    
18110415 sö 18/11 11:45 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 4 Grp A Käpplundask...nus 4 Lag 1 Eriksdalsskolan De bästa    
18110114 sö 18/11 11:45 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 4 Grp A Billingsdal...n The Kings Sventorps S...Bandypôjkar    
18110615 sö 18/11 11:45 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 4 Grp A Värings sko...s Dreamteam Raoul Walle...skolan RWS4    
18110416 sö 18/11 12:00 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 4 Grp A Heneskolan Opalen 4R Käpplundask...nus 4 Lag 2    
18110115 sö 18/11 12:00 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 4 Grp A Billingssko...Adidas Kidz Norrmalmssk... Legenderna    
18110215 sö 18/11 12:00 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 4 Grp A Lundenskolan Stars Käpplundaskolan #1    
18110316 sö 18/11 12:00 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 4 Grp A Käpplundaskolan Noob's Svärtagårdsskolan Svt4    
18110516 sö 18/11 12:00 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 4 Grp A Billingsdal...ork Rangers Billingsskolan Fireball    
18110417 sö 18/11 12:30 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 4 Grp A Billingsdal...n The Kings Norrmalmsskolan Kungarna    
18110117 sö 18/11 12:30 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 4 Grp A Raoul Walle...skolan RWS4 Billingssko...Abibas gang    
18110217 sö 18/11 12:30 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 4 Grp A Sventorps S...Bandypôjkar Käpplundaskolan STAR M4    
18110418 sö 18/11 12:45 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 4 Grp A Värings sko...s Dreamteam Käpplundask...nus 4 Lag 1    
http://www.falkopingsmejeri.se https://www.skovdebostader.se/ http://www.vastgotaror.se/ https://www.teamsportia.se/ https://www.balthazar.nu/ Svensk Direktreklam Ten Lanes Pågens https://www.volvogroup.com/