Detta är resultaten från Klassinnebandyn 2018. Se de senaste resultaten från Klassinnebandyn 2019 här.

Åk 2

Alla lagen i Åk 2



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag    
18110520 sö 18/11 13:00 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Frösve skol...sves kingar Käpplundask...EGASUS STAR    
18110620 sö 18/11 13:00 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Billingsdal...anter Svart Frösve Skola Frösveligan    
18110420 sö 18/11 13:15 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 2 Grp A Billingssko...nge Kings A Raoul Walle...Blixtarna 1    
18110120 sö 18/11 13:15 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 2 Grp A Rydskolan G...pelarna 2 A Billingssko...nge Kings B    
18110220 sö 18/11 13:15 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 2 Grp A Trädgårdsst...ola Dragons Käpplundask... Cassiopeja    
18110321 sö 18/11 13:15 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Värsås skola Zombielaget Billingssko...s hjältar 2    
18110521 sö 18/11 13:15 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Trädgårdsst...kola Vipers Norrmalmsskolan Supertvåa    
18110621 sö 18/11 13:15 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Värings skola busungar Raoul Walle...Blixtarna 2    
18110522 sö 18/11 13:30 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Sventorps Skola Lirare Billingssko...s Hjältar 3    
18110622 sö 18/11 13:30 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Käpplundask...ns stjärnor Billingsdal... Bandy Yolo    
18110523 sö 18/11 13:45 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Käpplundask... P2 A-LAGET Heneskolan Guldklubborna    
18110623 sö 18/11 13:45 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Käpplundask...EGASUS STAR Frösve Skola Frösveligan    
18110423 sö 18/11 14:00 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 2 Grp A Lundenskolan Höga klubbor Raoul Walle... RWS United    
18110123 sö 18/11 14:00 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 2 Grp A Billingsdal...amanter Gul Billingssko...nge Kings A    
18110223 sö 18/11 14:00 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 2 Grp A Käpplundask... Cassiopeja Lundenskolan Spelmästarna    
18110324 sö 18/11 14:00 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Billingsdal...nas hjältar Timmersdala...ITEKUNGARNA    
18110524 sö 18/11 14:00 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Billingssko...nge Kings B Montessori Skövde åk 2    
18110624 sö 18/11 14:00 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Trädgårdsst...ola Dragons Raoul Walle...Blixtarna 1    
18110525 sö 18/11 14:15 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Värsås skola Zombielaget Käpplundask...ns stjärnor    
18110625 sö 18/11 14:15 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Trädgårdsst...kola Vipers Svärtagårds...från Svärta    
18110225 sö 18/11 14:30 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 2 Grp A Frösve Skola Frösveligan Sventorps Skola Lirare    
18110326 sö 18/11 14:30 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Rydskolan G...pelarna 2 A Heneskolan Guldklubborna    
18110526 sö 18/11 14:30 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Norrmalmsskolan Supertvåa Frösve skol...sves kingar    
18110626 sö 18/11 14:30 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Billingssko...s hjältar 1 Värings skola busungar    
18110327 sö 18/11 14:45 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Timmersdala...ITEKUNGARNA Käpplundask... P2 A-LAGET    
18110229 sö 18/11 15:30 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 2 Grp A Norrmalmssk...Sjöhästarna Lundenskolan Höga klubbor    
18110330 sö 18/11 15:30 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Raoul Walle... RWS United Billingssko...nge Kings B    
18110530 sö 18/11 15:30 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Lundenskolan Spelmästarna Billingsdal...amanter Gul    
18110630 sö 18/11 15:30 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Käpplundask... Cassiopeja Billingssko...nge Kings A    
18110531 sö 18/11 15:45 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Käpplundask...EGASUS STAR Svärtagårds...från Svärta    
18110631 sö 18/11 15:45 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Trädgårdsst...kola Vipers Billingsdal...anter Svart    
18110332 sö 18/11 16:00 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Billingssko...s hjältar 1 Raoul Walle...Blixtarna 2    
18110632 sö 18/11 16:00 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Käpplundask...ns stjärnor Billingssko...s hjältar 2    
18110433 sö 18/11 16:30 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 2 Grp A Billingssko...s Hjältar 3 Norrmalmssk...Sjöhästarna    
18110334 sö 18/11 16:30 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Lundenskolan Höga klubbor Billingsdal...nas hjältar    
18110634 sö 18/11 16:30 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Käpplundask... Cassiopeja Billingsdal...amanter Gul    
18110134 sö 18/11 16:45 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 2 Grp A Raoul Walle...Blixtarna 1 Käpplundask...ns stjärnor    
18110335 sö 18/11 16:45 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Billingsdal... Bandy Yolo Trädgårdsst...ola Dragons    
18110535 sö 18/11 16:45 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Montessori Skövde åk 2 Rydskolan G...pelarna 2 A    
18110635 sö 18/11 16:45 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Sventorps Skola Lirare Käpplundask... P2 A-LAGET    
18110435 sö 18/11 17:00 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 2 Grp A Billingsdal...anter Svart Raoul Walle...Blixtarna 2    
18110135 sö 18/11 17:00 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 2 Grp A Svärtagårds...från Svärta Norrmalmsskolan Supertvåa    
18110235 sö 18/11 17:00 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 2 Grp A Heneskolan Guldklubborna Raoul Walle... RWS United    
18110536 sö 18/11 17:00 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Billingssko...s hjältar 1 Trädgårdsst...kola Vipers    
18110636 sö 18/11 17:00 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Värings skola busungar Frösve skol...sves kingar    
18110337 sö 18/11 17:15 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Timmersdala...ITEKUNGARNA Billingssko...s Hjältar 3    
18110637 sö 18/11 17:15 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Billingsdal...amanter Gul Värsås skola Zombielaget    
18110437 sö 18/11 17:30 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 2 Grp A Sventorps Skola Lirare Lundenskolan Spelmästarna    
18110137 sö 18/11 17:30 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 2 Grp A Norrmalmssk...Sjöhästarna Montessori Skövde åk 2    
18110338 sö 18/11 17:30 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Billingssko...s hjältar 2 Billingsdal... Bandy Yolo    
18110238 sö 18/11 17:45 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 2 Grp A Billingsdal...anter Svart Frösve skol...sves kingar    
18110539 sö 18/11 17:45 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Käpplundask... P2 A-LAGET Billingsdal...nas hjältar    
18110439 sö 18/11 18:00 sö 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 2 Grp A Lundenskolan Höga klubbor Billingssko...s Hjältar 3    
18110340 sö 18/11 18:00 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Svärtagårds...från Svärta Billingssko...s hjältar 1    
18110540 sö 18/11 18:00 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Rydskolan G...pelarna 2 A Värsås skola Zombielaget    
18110640 sö 18/11 18:00 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Norrmalmsskolan Supertvåa Timmersdala...ITEKUNGARNA    
18110140 sö 18/11 18:15 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 2 Grp A Billingsdal... Bandy Yolo Raoul Walle...Blixtarna 1    
18110240 sö 18/11 18:15 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 2 Grp A Frösve Skola Frösveligan Värings skola busungar    
18110541 sö 18/11 18:15 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Billingssko...s hjältar 2 Trädgårdsst...ola Dragons    
18110142 sö 18/11 18:45 sö 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 2 Grp A Raoul Walle...Blixtarna 2 Käpplundask...EGASUS STAR    
18110242 sö 18/11 18:45 sö 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 2 Grp A Billingssko...nge Kings A Lundenskolan Spelmästarna    
18110343 sö 18/11 18:45 sö 18/11 Arena Skövde 4 Skövde Bostäder Åk 2 Grp A Billingssko...nge Kings B Heneskolan Guldklubborna    
18110543 sö 18/11 18:45 sö 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 2 Grp A Montessori Skövde åk 2 Raoul Walle... RWS United    
18110643 sö 18/11 18:45 sö 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 2 Grp A Billingsdal...nas hjältar Norrmalmssk...Sjöhästarna    
http://www.falkopingsmejeri.se https://www.skovdebostader.se/ http://www.vastgotaror.se/ https://www.teamsportia.se/ https://www.balthazar.nu/ Svensk Direktreklam Ten Lanes Pågens https://www.volvogroup.com/