Siste resultat

Klassinnebandyn 2018 begynner
Slutt
18/11

Finals

  Kampnr Tid Bane Gruppe Runde Hjemmelag Resultat  Bortelag    
18110319 sø 18/11 12:45 sø 18/11 Arena Skövde 4 Gustaf E Bil Åk 6 Slutspel A Final Billingsdal...jötorpasjön 5 - 8 Käpplundask...likoptrarna    
  Kampnr Tid Bane Gruppe Runde Hjemmelag Resultat  Bortelag    
18110616 sø 18/11 12:00 sø 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 6 Slutspel A Semi final Käpplundask...likoptrarna 6 - 4 Käpplundaskolan Biffarna    
18110515 sø 18/11 11:45 sø 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 6 Slutspel A Semi final Svärtagårds...an Mackorna 3 - 6 Billingsdal...jötorpasjön    
18110613 sø 18/11 11:15 sø 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 6 Slutspel A 1/4 Final Norrmalmsskolan HUMLAN 3 - 12 Käpplundask...likoptrarna    
18110312 sø 18/11 11:00 sø 18/11 Arena Skövde 4 Gustaf E Bil Åk 6 Slutspel A 1/4 Final Värings sko... goda laget 5 - 6 Svärtagårds...an Mackorna    
18110310 sø 18/11 10:30 sø 18/11 Arena Skövde 4 Gustaf E Bil Åk 6 Slutspel A 1/4 Final Käpplundaskolan Biffarna 8 - 7 Raoul Walle...ko Da Disko    
18110510 sø 18/11 10:30 sø 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 6 Slutspel A 1/4 Final Norrmalmsskolan Noobs 4 - 5 Billingsdal...jötorpasjön    
18110610 sø 18/11 10:30 sø 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 6 Slutspel A 1/8 Final Sventorps skola åk 6:1 2 - 7 Käpplundask...likoptrarna    
18110509 sø 18/11 10:15 sø 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 6 Slutspel A 1/8 Final Svärtagårds...an Mackorna 7 - 0 Billingsdal...Billingsdal    
18110307 sø 18/11 09:45 sø 18/11 Arena Skövde 4 Gustaf E Bil Åk 6 Plj E Frösve skola 6b 2 - 1 Eriksdalssk... Majz med z    
18110407 sø 18/11 09:45 sø 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 6 Plj A Sventorps skola åk 6:2 3 - 8 Värings sko... goda laget    
18110507 sø 18/11 09:45 sø 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 6 Plj A Rydskolan T...na och Liam 0 - 12 Raoul Walle...ko Da Disko    
18110607 sø 18/11 09:45 sø 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 6 Plj E Käpplundask...likoptrarna 3 - 9 Billingsdal...jötorpasjön    
18110106 sø 18/11 09:30 sø 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 6 Plj D Eriksdalssk...bästa laget 0 - 2 Norrmalmsskolan Noobs    
18110206 sø 18/11 09:30 sø 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 6 Plj C Billingsdal...Billingsdal 4 - 3 Heneskolan ...eknikerna 8    
18110306 sø 18/11 09:30 sø 18/11 Arena Skövde 4 Gustaf E Bil Åk 6 Plj D Käpplundask...us Åk6 KORF 4 - 6 Sventorps skola åk 6:1    
18110406 sø 18/11 09:30 sø 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 6 Plj C Rydskolan Kämparna 6 C 0 - 9 Käpplundaskolan Biffarna    
18110506 sø 18/11 09:30 sø 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 6 Plj B Lundenskola... Nighthawks 2 - 10 Svärtagårds...an Mackorna    
18110606 sø 18/11 09:30 sø 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 6 Plj B Heneskolan ...eknikerna 7 6 - 8 Norrmalmsskolan HUMLAN    
18110104 sø 18/11 09:00 sø 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 6 Plj E Käpplundask...likoptrarna 11 - 2 Frösve skola 6b    
18110204 sø 18/11 09:00 sø 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 6 Plj A Värings sko... goda laget 7 - 1 Raoul Walle...ko Da Disko    
18110404 sø 18/11 09:00 sø 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 6 Plj E Billingsdal...jötorpasjön 5 - 1 Eriksdalssk... Majz med z    
18110504 sø 18/11 09:00 sø 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 6 Plj A Sventorps skola åk 6:2 4 - 4 Rydskolan T...na och Liam    
18110103 sø 18/11 08:45 sø 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 6 Plj B Lundenskola... Nighthawks 0 - 8 Heneskolan ...eknikerna 7    
18110203 sø 18/11 08:45 sø 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 6 Plj C Käpplundaskolan Biffarna 7 - 1 Heneskolan ...eknikerna 8    
18110303 sø 18/11 08:45 sø 18/11 Arena Skövde 4 Gustaf E Bil Åk 6 Plj D Norrmalmsskolan Noobs 3 - 1 Sventorps skola åk 6:1    
18110403 sø 18/11 08:45 sø 18/11 Arena Skövde 1 Volvo Åk 6 Plj B Svärtagårds...an Mackorna 5 - 7 Norrmalmsskolan HUMLAN    
18110503 sø 18/11 08:45 sø 18/11 Arena Skövde 5 Team Sportia Åk 6 Plj C Rydskolan Kämparna 6 C 1 - 7 Billingsdal...Billingsdal    
18110603 sø 18/11 08:45 sø 18/11 Arena Skövde 6 Skövde Innebandyförening Sibben Åk 6 Plj D Eriksdalssk...bästa laget 1 - 4 Käpplundask...us Åk6 KORF    
18110101 sø 18/11 08:15 sø 18/11 Arena Skövde 2 Svensk Direktreklam Åk 6 Plj E Frösve skola 6b 5 - 7 Billingsdal...jötorpasjön    
18110201 sø 18/11 08:15 sø 18/11 Arena Skövde 3 Västgöta Rör Åk 6 Plj A Raoul Walle...ko Da Disko 9 - 1 Sventorps skola åk 6:2    
http://www.gustafebil.se/ http://www.falkopingsmejeri.se https://www.skovdebostader.se/ http://www.vastgotaror.se/ https://burgerking.se/ www.scandichotels.se/Sverige/Skövde https://www.teamsportia.se/ http://www.radhuscafeet.se/ http://stellaslekland.se/ https://www.balthazar.nu/ http://www.tenlanes.se/ https://www.sdr.se/ https://www.volvogroup.com/